Leden 2010. Mohu se svobodně vyjadřovat

Napsal Runa (») 24. 11. 2010 v kategorii Moje cesta, přečteno: 560×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinemoje-cesta/podebrady-park.jpg


Pane Jiří, dostala jsem mail od Liberty Reserve. Nevím, jestli jsem špatně poslouchala, ale bude se muset aktivovat? Luštím tu angličtinu, že to není kompletní. Dnes už to nepotřebuji vědět, ale až budete chtít.
Ružena

Dobrý den,

myslím, že ten mail přišel, ještě než jsme dokončili aktivaci pri prvním
přihlášení. Pokud se vám podaří normálně přihlásit, je vše OK. Je to: Login, jméno, heslo (popř. verification pin z mailu), Main account, login pin .
Jirka

Dobrý den!
Dnes už jsem s Vámi komunikovala. Potřebuji hodně práce, abych na to neměla čas. Kdybych se v práci mohla podívat na  internet, tak by to bylo zajímavější. U toho mi čas utíká. Já jsem jen tím prvním dotazem - SMS- myslela, jak mám dál pokračovat. Nechci Vás rušit svými problémy, i když mi řeknete, že Vám to nevadí, přece je určitá hranice. Je potřeba mne zaměstnat smysluplnou činností a zase se chovám jinak. Nemám čas myslet na sebe.
Mějte se hezky.
Ružena

Komunikaci se nemusíte bránit. Vesmír je moudrý a dá nám ji v té míře, jakou potřebujeme. Proč nemáte čas myslet na sebe - nejen na sebe, ale na všechno, co vnímáte, najít odpovědí na všechny otázky...S prací vám kdykoliv poradím...A jak často se uvidíme nebo ne záleží jen na tom, nakolik si dovolíte věnovat čas sobě. Také nemám vždycky čas, ale to bych dal vědět. Takže hurá do práce, hurá do hledání sebe a hurá...Jejej, to mi to dnes povídá...Máte nové pocity, tak je poznejte. Máte nové nápady, podívejte se na ně...
Přeji hezký den,
Jirka

Dobrý den!
Je to skvělé. Opět jste mne nezklamal. Komunikace s Vámi se nechci vzdát, protože mi přináší uvolnění, větší svobodu a lepší vyjadřování. Máte pravdu,že jsem si nedovolila dopřát si něco dobré a nedívat se při tom, co okolí. Minule, jak jsem byla za Vámi, šla jsem ještě studovat do DC a za tu chvíli, co jsem tam byla jsem toho prošla víc, než jindy a nějak jasněji jsem vše viděla. To je asi právě tím uvolněním, které prožívám komunikací s Vámi. Vy mi dopřáváte bytí a toje pro mne velký zisk. Člověk není vždycky nasycen jídlem, pak pořád něco hledá a je nespokojen. Pomáháte mi nasytit hladovou duši a to je moc krásné. Dává mi to hodně radosti a za to Vám moc děkuji.
Mějte se hezky.
Ružena

Děkuji,
přeji krásný den.
Jirka

Přeji Vám taky hezký víkend.
Ružena

Děkuji,
přeji krásný den.
Jirka

Dobrý den!
Chviličku jsem na počítači. Dík za SMS. Až budu mít víc času a prostoru na počítači, tak Vám napíšu víc. Zatím jen tolik, že mne Vaše SMS potěšila. Možná jsem všemu nerozuměla, co jste tam psal o mluvení s  lidma, ale to byste mi objasnil.
Mějte se hezky a možné spojení na skype je středa.
Ružena

Dobrý den, vychází mi středa po ránu jako nejlepší.
O tom mluvení - každý má jinou řeč. Někomu říkám, že si nemusí dělat starosti, jinému říkám, aby nelenivěl a pracoval, jinému říkám, aby nedělal nic. Ono je to za slovy a každý má trochu jiný slovník a zkušenosti. Někdo potřebuje jít po konkrétních věcech, někdo zase velmi snadno abstrahuje a obecné aplikuje do konkrétních životních situací. Často obecné otázky vyplývají z konkrétního problému. Jindy uchopí slova pouze mysl a jejich smysl za slovy uniká...
Tak nevím...
Píšu zkratkovitě a stručně... snad jsem to vystihl. ...
Přeji hezký večer. Jinak jsem na příjmu...
Jirka

Dobrý den!
Pane Jiří, o tom si bude lepší promluvit, jestli budete chtít. Já jsem včera chtěla být na příjmu, ale nefungoval skype- technické problémy-hlásilo mi to pomalý internet. Dnes jsem byla v práci. Nebylo moc veselo. Šéf je zklamaný z toho, že do hotelu nechodí lidi. Do restaurace chodí víc. Můj muž má dnes svátek. Nechtěla bych, aby trpěl a nedopřál si výživu, jakou potřebuje. Chci mu přispět. Bouří se. Je z toho vzteklý, že nemá peníze.. Já nevím, jestli jsem Vám to říkala, že jsem snažila pořád něco hledat plus k zaměstnání, ale nejsem ten typ, který se uchytí všude. V pátek jsem byla v zelenině a prodavačka, která byla mou kolegyní v Albertu a koupila si výrobek od Amvay, ho teď chtěla. Slíbila jsem, že ji ho obstarám. Přinesla mi ho Zdenička P., která je velmi úspěšná. To byla rychlost, jak jsem to zařídila.
Pane Jiří, ještě se zkontaktujeme zítra, jak to bude ve středu.
Mějte se hezky.
Ružena

Dobrý den,
to je dobře, že pečujete o svého manžela. Ono se vše poskládá. Když říkám, že jsem na příjmu, nemusíme nutně spolu mluvit. Jen jsem na příjmu.
Paní Zdenu P. znám, byli jsme u ní se svou přítelkyní na návštěvě. Zná se s ní již kléta. Svět je malý .
Dobrou noc

Nepečuji dobře o svého manžela. On se víc stará o mne. Děkuji Vám za pomoc u investování. Jste moc hodný. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli Vám to nevadí, že Vám tak píšu. Vy mi neřeknete ne, ale co,  když Vám to vadí? Jak to poznám? Někdy se bavíme a pak najednou mám pocit, že už se bavit nechcete. Samozřejmě, že když mi přímo řeknete, že to stačilo a budeme povídat jen o podnikání, tak to budu respektovat. Víte, že jste mne na začátku překvapil, že jsme nemluvili o podnikání. Já jsem nechtěla nic jiného. Samozřejmě, že ani teď nic nechci. Vyvolává to ve mně nepříjemný pocit, když se jakoby stáhnete. Teď už budu muset být méně emotivní, i když jsem byla po celý život. Jak si to zakázat. Ten chlap, co mu píšu do blogu taky nechce, aby mé články byly emotivní, ale já se nechci odcizit sama sobě. Možná si budu psát jen do svého blogu to, co budu sama chtít a ať si říká kdo chce co chce. Strašně moc mi chybí moje máma. Poslední roky jsem ji moc nenavštěvovala. Kam mám jít se svými emocemi? Kde je mám zchladit? Mám si s tím poradit sama, to vím, ale moc mi to nejde, proto si říkám, že musím víc pracovat, abych umlčela svou duši. Promiňte, že toho tolik píšu, ale chtěla jsem to ještě napsat. Nemusíte to číst. Dá se to smazat.
Mějte se hezky. Budu se snažit být ledovou královnou, ale mám bv sobě moc horkou krev.
Ružena

Jsem rád, že si píšeme.
Také jsem postřehl, že byste si chtěla povídat jen tak a pak mne mrzelo, že jsem to směroval k investicím. Ke konci mi projelo hlavou, že se ještě na něco podívám, a hned jste poznala, že mám myšlenky jinde. Jsem rád, že jsme udělali kus práce, máme teď prostor na obyčejné povídání. Uvědomil jsem si, že jste chtěla vypovědět víc. Možná, to je tak dobře, nevím...
Vždycky se učíme být sami sebou. Jestli jste emotivní, tak buďte emotivní. Ledová královna není asi vaše přirozená poloha. Neuvědomuji si, když se stáhnu. Budu rád, když to vyslovíte. Ke konci našeho hovoru jsem měl dojem, že už dnes víc nepovíme, i když se mi taky nechtělo končit. Možná, že si protiřečím, píšu, jak jdou slova.
Zvyknul jsem si na zprávičky od vás. Je to o životě.
Dnes jsem byl dost unavený, měl jsem nějaké nepříjemnosti. Jeden člověk mi vytýká, že jsem mu přebral člověka, kterého ke mě poslal. Nejsem si toho vědom a není to moc příjemné. V jednom fondu mi visí nějaké peníze a jsou tam nějaké problémy s výběrem. Přítelkyně se stáhla, s tím, že "ví všechno" a přitom nevím, o co jde. SIlně vnímám její neklid a neumím jí pomoct.
Tak teď mě potěšila paní Mária ze Slovenska. Ozvala se, a tak jsem vyměnili pár slov. Bylo to velmi milé. Povídám si s Vámi i s dalšími přáteli a dost mě to pozvedá.
Stane se, že jsem unavený, ale to nemění nic na mé radosti.
Možná, že se budu opakovat. Pročpak být ledovou královnou? Vždyť chcete být emotivní. Tak jednejte podle sebe.
Jo a ještě mám jednu starost. Spolubydlící mne láká do programu, kde se vydělá. Jenže je to založeno na síti,  která na vás vydělává. Nechce se mi do toho. Chvíli sdílím jeho nadšení, a pak zjišťuji, že se mi do toho nechce. Trochu mne na tom uvádí do rozpaků, že osciluji mezi ano a ne. Také bych si to měl nechat pro sebe a říct až výsledek. Nebo vědět hned, co chci. Nebo si to nechat pořádně uležet a pak říct ano nebo ne. Vidím proměnlivost věcí a někdy je třeba jednoznačná odpověď. Takže mám také radosti i starosti, a když se na to podívám z nadhledu, tak zjišťuji, že se houpavým tempem nahoru a dolů stále posouvám dál.
Podporuji se navzájem s přáteli, je to vzájemné. I vy mi pomáháte. Byl jsem rád, že jste vyjádřila svůj názor. Těžko se mi odhaduje, jestli raději máte svůj klid a malý výsledek, nebo jste ochotná jít i  do riskantnějších věcí. Myslím, že i to druhé je vám blízké, protože kdo si nevsadí, nevyhraje.
Píšu, jak jdou myšlenky, možná tam budou nějaké chyby... psaní bylo přerušené mým hovorem. Spal jsem na dnešek dost málo, bylo to náročné.
Dobrou noc,
Jirka

Dobře, tak já se neleknu, že se stahujete. Samozřejmě, že každý něco máme a já jsem to na Vás poznala. Já jsem se zase vrhla do psaní článků v blogu. Štve mne, že Harp píše o blbosti a přečte to víc lidí, než když já píšu věci, které považuji za rozumné. Tak jsem si řekla, že si budu psát to, co sama chci, jinak z toho nebudu mít radost.
Přeji Vám krásnou dobrou noc.
Mimochodem, píšu článek i o spaní a napadlo mne to včera. Nechávám si to zatím uležet v rozepsaných. Byla jsem dnes dost rozhozená, ale potěšilo mne dost věcí. Držte se! Jste dobrý člověk.
Mějte se hezky.
Ružena

Jéé, to je krásné. Děkuji.
Život je veliká hra a stojí za to ji hrát .
Dobrou

Dobrý den!
Je ráno a já se dostávám teď k počítači. Pak tady bude po celý den dcera. Ne, že by trčela na počítači, pustí si tam nějakou hudbu-kulisu. Bude se tady v pokoji učit na zkoušky. Tady má víc prostoru, než u sebe...Nevím, jestli jste ji včera slyšel, když byla u mne u počítače a rozčilovala se, že jsem to pokazila. Nic jsem nepokazila, jen tam má pomalejší internet a tak tam nemůže mít spuštěných víc aplikací takové síly, jak je skype.
Takže pro dnešek ještě tohle setkání. Půjdu zařizovat různé věci do toho mrazu. Našla jsem oteplováky, které jsem nosila tak před osmnácti lety na horách (vešla jsem se do nich) a hurá ven. Nevím, jaké to bude.Zatím tady doma mi je teploučko.
Přeji hezký pracovní den.
Ružena

Dobrý den,
Děkuji za hezké zprávy a maily. Vaši dceru jsem slyšel. Mládí bývá někdy netrpělivé. Myslím, že to rozčilování bylo jen na povrchu. Sedím v kanceláři a venku svítí slunce.
Přeji hezký požehnaný den.
Jirka

jen jste napsal usměváčka a to je dobře. Vždyť proč by si žena a muž nemohli promluvit, aby si druzí nevymýšleli blbosti. Nemohu mu ani říct o tom investování, aby se neškaredil, i když je to jinak hodný člověk. Copak jsem uvázána na řetězu? Copak manželství je otroctví, kdy jeden druhého  podezírá. Mohla bych mu říct o investování, ale on už nevěří, že mohu být v něčem takovém úspěšná. Píšu Vám to, jen abyste věděl, jak to se mnou je a jak si tajně kradu kousek radosti a volnosti..
"Schopnost přijmout nebo dopřát někomu bytí je pravděpodobně nejvyšší z lidských ctností. Je dokonce důležitější být schopen dovolit ostatním lidem mít bytí, než být schopen jej příjmout sám. " L.R.Hubbard
Co říkáte tomuto citátu? Já jsem brečela, když jsem to poprvé četla.
Dnes jsem se smála, když mi to muž řekl a odpověděla jsem mu, že něco takového.
Mějte se hezky.
RN

To je krásný dopis... děkuji.
Také se mi líbí volnost. Za ideální považuji vztah dvou svobodných lidí, kteří si dávají volnost a jsou spolu pro radost. Slovo důvěra není to pravé, když slyším důvěřuji ti, vnímám v tom závazek. Svobodní lidé jsou hodní jen tak, protože je to jejich přirozenost. Osobně ctím jakýkoliv projev svobody. Lidé nejistí sami sebou se snaží druhého si připoutat - většinou nevědomě.
Líbí se mi, jak jste reagovala...
Dokážete se dívat na spoustu věcí s nadhledem...
Jirka

Myslela jsem, že se nedostanu k počítači, ale jsem opět u toho pomalejšího. Byli jsme -já,manžel a pes -venku. Koupila jsem zip a dala dceři opravit na rifle. Na rifle se zašívá hůř a já neumím na šicím stroji, i když jsem se to mohla naučit, protože máma šila. Nikdy jsem se do toho nepouštěla, i když jako malinká jsem tvrdila, že budu krajčírka ( dětsky- tajčijta). Zítra taky pár věcí zařídím. Dcera si musí koupit ještě jedny kalhoty, tak půjdu s ní. Teď mám dost času a volna, ale nevím, jestli ho využiji na psaní.
Je mi trochu smutno, že je muž mrzutý. Když se zhubl, je mu víc zima a nemůže se ohřát. Mne něco hřeje, možná i dobrý pocit, že nikomu nechci ublížit. Já se někdy neumím dívat na věci s nadhledem, když třeba začne šéf něco kritizovat, ale někdy zase dokáži být krásně nad vším. Uvědomuji si, že tohle tělo tady nebude věčně, a tak se mi pak vše zdá jednodušší.
Moc mne těší, když si mohu s někým popovídat, s takovým, který pořád neneguje má slova, který mi chce porozumět. U některých lidí mi vadí, jak zarputile a drsně prosazují svá přání. S Vámi se mi teď povídá nejlíp. Samozřejmě nemohu chtít, abyste se vším souhlasil, co řeknu nebo napíšu. Píšete tady, že lidé, kteří jsou nejistí sami sebou, se snaží druhého připoutat - s tím souhlasím.
Ze začátku manželství jsem kňučela, když šel manžel na pivo a pak ještě, když přišel později, než slíbil a vyčítala jsem mu to. Teď mi to nevadí a někdy jsem i ráda, že tam jde, což možná taky není nejlepší, protože to vypadá, že mi na něm tolik nezáleží.
Dochází mi slova, ale určitě se ještě najdou, pro dnešek posílám :-)
Ružena

Také mi někdy nadhled dělá problémy, hlavně ve vztazích. Je to však stále lepší.
Když se díváme na věci s nadhledem, neznamená to ještě, že nám na věcech nezáleží. A vlastně ano. Ono to tak vypadá. Když nám na něčem záleží, vytváříme si připoutanost, když je nám to "jedno", můžeme udělat daleko víc dobrého, nejsme omezeni svíravými pocity.
Píšu v rychlosti alespoň pár řádek.

Na všem nám záleží, protože nejsme lhostejní k lidem, se kterými žijeme, které potkáváme, které máme rádi. A vůbec- my vlastně máme rádi lidi i s jejich chybami, nám je spíše líto, že oni něco nepochopili. Je to moc fajn takhle si povídat, to máte pravdu a taky se mi to líbí. Dodává to mému životu větší význam, když mohu říct úplně volně a všechno, co cítím a co prožívám. Tak si ujasňuji, co vlastně v životě chci a ta slova tak hezky plynou a klávesnice to skoro nestíhá zaznamenat.
Před chvílí jsem byla na skype a mluvila s dívkou, která spolupracuje s firmou Herbalife. Je to moc fajn dívka. Je jí 24 a někdy mám pocit, že je rozumnější,než já, vlastně mám skoro pořád ten pocit. Jako svobodná dívka jsem nebyla moc komunikativní, nechtělo se mi moc povídat. Teď se mi povídat chce a vím, že je o čem povídat. Ze začátku jsem si myslela, že brzy vyčerpáme téma na povídání, ale ja se na to teď dívám, je toho pořád víc a nevím, kdy mám přestat. Když tohle dopíšu, půjdu se najíst něčeho výživného. Bude tam bílkovina i zelenina. Nacpu si břicho, nepotrvá dluho a půjdu s Pinďou ven. Navleču se jak cibule a myslím, že mi ani nebude zima. Jsem v pokoji u dcery a pes už dotírá, chce si hrát. Já jdu.
Mějte se hezky.
Ružena

Runa

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Bessy z IP 94.242.80.*** | 17.12.2010 17:22
Dobrý večer, hledám recept a hodilo mně to na Váš blog. V dnešní době se to jenom hemží různýma blogama s různou tématikou. Tím se šíří různorodé informace a tak je to podle mého názoru dobře a člověk si může vybírat. Prosím Vás, mám jedinou otázku. Co Vám přináší veřejné prezentování soukromé korespondence? Přiznám se, že nemám dost trpělivosti tento článek dočíst do konce. Je to nějaká soukromá korespondence, která nemůže být přínosem pro kohokoliv, kdo by to případně chtěl dočíst do konce. Je to pouze můj názor. Jste samozřejmě svobodný člověk a můžete si do svého blogu umísťovat cokoliv Vás napadne. Jenom mně zajímá, co to dává Vám. Možná je to hodně a já Vám přeji aby tomu tak bylo i nadále. Vy mi možná odpovíte a já se možna necham inspirovat Vámi. Děkuji. B.
Runa | 17.12.2010 21:51
Ano. Je to soukromá korespondence. Nikoho nenutím, aby to četl.Neskrývám se, nebojím se přiznat ke slabostem. Možná Vám ten článek nic neříká, neznáte mne. Jestli je nebo není přínosem? Záleží na tom? Můj blog není  určen k vyučování. Je v něm kus mého života. Děkuji Vám za komentář. Vlastně jsem ráda, že jste mi napsala.Mám radost, že jsem Vás oslovila. Mějte se hezky.smile
Bessy z IP 94.242.80.*** | 7.2.2011 16:21
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Domníváte se, že s Vašeho blogu není patrné, že není určen k vyučováni? Otázka nezněla k čemu je určen Váš blog.To nevadí i tahleta odpověď napovídá, že Vám dává uspokojení to, že někdo napíše komentář. Tomu, co do svého blogu píšete může rozumět ten, který Vás zná. Tímto se nabízí otázka jestli není lepší přímá interakce s živou osobou, Vám známou. Nečekám odpověď. Krásný den přeji. B.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a sedm